|
Canyon’s H-100 charger belongs to the new, GaN charging device type, constructed with the usage of semiconductors based on gallium nitride. This material allows to increase the power of the charger using the same gauge. It allowed the H-100 model to have such a compact size and be able to charge 4 devices simultaneously. Each of the 2 USB-C ports can supply power up to 100 watts, and each of 2 USB -A ports - up to 30 watts. Each port is labeled. The smart chip supports PD and QC charging protocols and distributes charging power in a way that prevents overheating of connected gadgets. A perfect tool for charging devices from a power socket.
Features:



| Proizvajalec | CANYON |
|---|---|
| EAN | 5291485008550 |
| Garancija | 2 leti |
| Quantity of the packs per pallet (by sea)(pcs) | 2592 |
| Quantity of the packs per pallet (by air)(pcs) | 1728 |
| Višina škatle (mm) | 220 mm |
| Širina škatle (mm) | 360 mm |
| Dolžina škatle (mm) | 420 mm |
| Višina paketa (mm) | 171.5 mm |
| Širina paketa (mm) | 33 mm |
| Dolžina paketa (mm) | 98 mm |
| Commercial Name | CANYON charger H-100 GaN PD 100W QC 3.0 30W White |
| Marketing Model Name | H-100 |
| Bruto teža paketa (kg) | 11.47 kg |
| Dimensions of pallet (by sea)(cm) | 920x2130x1200 mm |
| Število škatel na paleto (ladijska pošiljka)(kosi) | 54 |
| Število škatel na paleto (zračna pošiljka)(kosi) | 36 |
| Bruto teža enega paketa (kg) | 0.239 kg |
| Color box dimensions (mm) | 33x171.5x98 mm |
| Koda EAN | 5291485008550 |
| Electronic address | Info@asbis.com |
| Postal address | 1 Iapetou Street, Agios Athanasios, 4101, Limassol, Cyprus |
| Economic operator in EU / authorized representative | ASBISC Enterprises PLC |
| Garancija v mesecih | 24 mesecev |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| Paketov v škatli | 48 |
| Neto teža plastike maloprodajne embalaže | 0 kg |
| Neto teža kartona maloprodajne embalaže | 0.039 kg |
| Število kosov v paketu | 1 |
| Garancija v Sloveniji | Da |
| Barva original | Bela |
| Teža | 11,47 kg |
| Vrsta napajalnika | Polnilec |
| Lokacija napajalnika | Zunanji |
| Vhodna frekvencae | AC 100 - 240 V |
| Izhodna napetost | DC 4.5-20 V |
| Najvišja izhodna moč | 100 W |
| Število napajalnih izhodov | 4 |
| Vrsta napajalnih izhodov | USB/USB-C |
| USB Type C1, USB Type C2 | DC 5/9/12/15/20V |