|
WE’ve got the power adapter that’s as versatile as you are. With a robust 45W capacity and dual USB-C ports, it’s designed to keep up with your fast-paced life. It’s compact enough to fit in your bag or pocket, yet powerful enough to charge two devices at once.
Thanks to its sleek design and advanced GaN technology, you get fast, efficient charging without the bulk. And don’t worry about safety: this adapter has you covered with protection against over-voltage, overheating, overcurrent, and short circuits.
Whether you’re at home or on the go, this little powerhouse keeps everything running smoothly, so you can stay connected and powered up without a worry in mind.








| Proizvajalec | CANYON |
|---|---|
| EAN | 5291485016234 |
| Garancija | 2 leti |
| Višina škatle (mm) | 268 mm |
| Širina škatle (mm) | 290 mm |
| Dolžina škatle (mm) | 496 mm |
| Višina paketa (mm) | 127 mm |
| Širina paketa (mm) | 38 mm |
| Dolžina paketa (mm) | 81 mm |
| Commercial Name | CANYON charger CU45CC GaN 45W 2xPD EU White |
| Marketing Model Name | CU45CC |
| Bruto teža paketa (kg) | 11.24 kg |
| Koda EAN | 5291485016234 |
| Electronic address | Info@asbis.com |
| Postal address | 1 Iapetou Street, Agios Athanasios, 4101, Limassol, Cyprus |
| Economic operator in EU / authorized representative | ASBISC Enterprises PLC |
| Omrežna zaščita | Presežena napetost Presežni tok Zaščita kratkega stika Overheating Protection |
| Garancija v mesecih | 24 mesecev |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| Paketov v škatli | 72 |
| Neto teža plastike maloprodajne embalaže | 0 kg |
| Neto teža kartona maloprodajne embalaže | 0.029 kg |
| Število kosov v paketu | 1 |
| Garancija v Sloveniji | Da |
| Širina (mm) | 35.78 mm |
| Višina (mm) | 35.5 mm |
| Globina (mm) | 48 mm |
| Barva original | Bela |
| Certifikati | CE, RoHs,ERP |
| Teža | 0,116 kg |
| Nazivni vhodni tok | 1.2 A |
| Vrsta napajalnika | Polnilec |
| Lokacija napajalnika | Zunanji |
| Vhodna frekvencae | AC 100 - 240 V |
| Vhodne frekvence | 50/60 Hz |
| Najvišja izhodna moč | 45 W |
| Število napajalnih izhodov | 2 |
| Vrsta napajalnih izhodov | USB-C |
| USB Type C | DC 5/9/12/15/20V 3A45W |