Never be caught with a dying device again. The CNS-CUW20AC Dual Port is the compact and powerful adapter that keeps your gadgets fueled up, no matter where you go. The dual ports and fast-charging capabilities make it a perfect travel companion for tech enthusiasts.
You can charge two devices simultaneously: the USB-C port supports PD fast charging, while the USB-A port is ideal for legacy devices. Also, there’s no need to face long wait times – the adapter’s advanced technology delivers rapid charging speeds, so you're always ready to go.
Your devices are protected with the adapter’s built-in safety features, including over-voltage, overheating, overcurrent, and short circuit protection. And since it works seamlessly with various power outlets worldwide, you won’t ever be stranded with a dead device no matter where you go.
Needless to say, the adapter is pocket-sized – take it with you wherever you go. And of course, it meets safety and environmental standards, complying with CE, RoHS, and ERP certifications. Charging has never been easier than it is with the CNS-CUW20AC.






| Proizvajalec | CANYON |
|---|---|
| EAN | 5291485016203 |
| Garancija | 2 leti |
| Višina škatle (mm) | 268 mm |
| Širina škatle (mm) | 290 mm |
| Dolžina škatle (mm) | 496 mm |
| Višina paketa (mm) | 127 mm |
| Širina paketa (mm) | 38 mm |
| Dolžina paketa (mm) | 81 mm |
| Commercial Name | CANYON charger CU20AC GaN 20W 1xPD 1xQC EU White |
| Marketing Model Name | CU20AC |
| Bruto teža paketa (kg) | 6.83 kg |
| Koda EAN | 5291485016203 |
| Electronic address | Info@asbis.com |
| Postal address | 1 Iapetou Street, Agios Athanasios, 4101, Limassol, Cyprus |
| Economic operator in EU / authorized representative | ASBISC Enterprises PLC |
| Omrežna zaščita | Presežena napetost Presežni tok Zaščita kratkega stika Overheating Protection |
| Garancija v mesecih | 24 mesecev |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| Paketov v škatli | 72 |
| Neto teža plastike maloprodajne embalaže | 0 kg |
| Neto teža kartona maloprodajne embalaže | 0.029 kg |
| Število kosov v paketu | 1 |
| Garancija v Sloveniji | Da |
| Nazivna teža | 43.8 g |
| Širina (mm) | 31 mm |
| Višina (mm) | 32 mm |
| Globina (mm) | 35 mm |
| Barva original | Bela |
| Certifikati | CE RoHs,ERP |
| Teža | 0,054 kg |
| Nazivni vhodni tok | 0.6 A |
| Vrsta napajalnika | Polnilec |
| Lokacija napajalnika | Zunanji |
| Vhodna frekvencae | AC 100 - 240 V |
| Vhodne frekvence | 50/60 Hz |
| Vrsta napajalnih vhodov | CEE 7/16 |
| Izhodna napetost | DC 5/9/12 V |
| Najvišja izhodna moč | 20 W |
| Število napajalnih izhodov | 2 |
| Vrsta napajalnih izhodov | USB/USB-C |
| Značilnosti adapterja in napajalnika | GaN Technology |
| USB Type C | DC 5/9/12V 3A20W |
| USB Type A | DC 5/9/12V 3A |
| USB | 1 (USB Type C), 1 (USB Type-A) |