Take a look at CNS-CUW45AC, the perfect charging companion for your everyday life – a small but powerful adapter that’s ready to keep all your devices fully charged, fast. With 45W of power and both USB-C and USB-A ports, it can easily handle charging multiple devices at once, giving you the convenience you need. Designed with your lifestyle in mind, it’s compact enough to take anywhere, but powerful enough to charge your devices in no time.
There’s absolutely no need to worry about overheating or short circuits – this adapter has built-in protection for your peace of mind. Whether you're at home, at the office, or traveling, this little charger packs a punch with universal compatibility and smart design. Stay powered up wherever life takes you!




| Proizvajalec | CANYON |
|---|---|
| EAN | 5291485016265 |
| Garancija | 2 leti |
| Quantity of the packs per pallet (by sea)(pcs) | 3360 |
| Quantity of the packs per pallet (by air)(pcs) | 2400 |
| Višina škatle (mm) | 268 mm |
| Širina škatle (mm) | 290 mm |
| Dolžina škatle (mm) | 480 mm |
| Višina paketa (mm) | 127 mm |
| Širina paketa (mm) | 44 mm |
| Dolžina paketa (mm) | 81 mm |
| Commercial Name | CANYON charger CU45AC GaN 45W 1xPD 1xQC EU White |
| Marketing Model Name | CU45AC |
| Bruto teža paketa (kg) | 9.04 kg |
| Dimensions of pallet (by sea)(cm) | 1200x1000x2100 mm |
| Število škatel na paleto (ladijska pošiljka)(kosi) | 56 |
| Dimensions of pallet (by air)(cm) | 1200x1000x1500 mm |
| Število škatel na paleto (zračna pošiljka)(kosi) | 40 |
| Koda EAN | 5291485016265 |
| Electronic address | Info@asbis.com |
| Postal address | 1 Iapetou Street, Agios Athanasios, 4101, Limassol, Cyprus |
| Economic operator in EU / authorized representative | ASBISC Enterprises PLC |
| Omrežna zaščita | Presežena napetost Presežni tok Zaščita kratkega stika Overheating Protection |
| Garancija v mesecih | 24 mesecev |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| Paketov v škatli | 60 |
| Neto teža plastike maloprodajne embalaže | 0 kg |
| Neto teža kartona maloprodajne embalaže | 0.032 kg |
| Število kosov v paketu | 1 |
| Garancija v Sloveniji | Da |
| Barva original | Bela |
| Certifikati | CE, RoHs,ERP |
| Teža | 0,112 kg |
| Nazivni vhodni tok | 1 A |
| Vrsta napajalnika | Polnilec |
| Lokacija napajalnika | Zunanji |
| Vhodna frekvencae | AC 100 - 240 V |
| Vhodne frekvence | 50/60 Hz |
| Najvišja izhodna moč | 45 W |
| Število napajalnih izhodov | 2 |
| Vrsta napajalnih izhodov | USB/USB-C |
| Značilnosti adapterja in napajalnika | GaN Technology |
| USB Type C | DC 5/9/15/20V 3A45W |
| USB Type A | DC 5/9/12V 3A18W |
| USB | 1 (USB Type C), 1 (USB Type-A) |