PODNOŽJE: AMD AM5
ZA PROCESORJE: AMD RYZEN 7000 Series
FORMAT: ATX format 30.5 cm x 24.4 cm
VEZNI ČIP: AMD B650
POMNILNIK:
4 x DDR5 DIMM ECC and Non-ECC, Un-buffered Memory 6400(OC) / 6200(OC) / 6000(OC) / 5600(OC) / 5200 / 4800 / 4400MHz (odvisno od procesorja) do skupno 128GB kapacitete, dual channel in EXtended Profiles for Overclocking, OptiMem II podpora
GRAFIKA: DA - preko APU
RAID: DA (0,1,10)
RAZŠIRITVENE REŽE:
1 x PCI Express 3.0/4.0 x16
1 x PCI Express 3.0/4.0 x4
2 x PCI Express 3.0/4.0 x1
MREŽNA KARTICA: Realtek 2.5GbE LAN chip (10/100/1000Mbit/2.5Gbit)
ZVOČNA KARTICA: Realtek Audio codec High Definition Audio (2/4/5.1/7.1-channel)
NOTRANJI PRIKLJUČKI:
Fan and Cooling related
1 x 4-pin CPU Fan header
1 x 4-pin CPU OPT Fan header
1 x 4-pin AIO Pump header
3 x 4-pin Chassis Fan headers
Power related
1 x 24-pin Main Power connector
1 x 8-pin +12V Power connector
Storage related
2 x M.2 slots (Key M)
4 x SATA 6Gb/s ports
USB
1 x USB 3.2 Gen 1 connector (supports USB Type-C® )
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports 2 additional USB 3.2 Gen 1 ports
2 x USB 2.0 headers support 4 additional USB 2.0 ports
Miscellaneous
3 x Addressable Gen 2 headers
1 x Aura RGB header
1 x Clear CMOS header
1 x COM Port header
1 x Front Panel Audio header (AAFP)
1 x SPI TPM header (14-1pin)
1 x 20-3 pin System Panel header with Chassis intrude function
1 x Thunderbolt™ (USB4®) header
ZUNANJI PRIKLJUČKI:
4 x USB 3.2 Gen 2 ports (3 x Type-A + 1 x USB Type-C®)
2 x USB 3.2 Gen 1 ports (2 x Type-A)
2 x USB 2.0 ports (2 x Type-A)
1 x DisplayPort
1 x HDMI® port
1 x Vertical M.2 slot (Key E)
1 x Realtek 2.5Gb Ethernet port
5 x Audio jacks
1 x Optical S/PDIF out port
1 x BIOS FlashBack™ button
DODATNO:
ASUS 5X PROTECTION III
- DIGI+ VRM
- LANGuard
- Overvoltage Protection
- Safeslot Core+
- Stainless-Steel Back I/O
ASUS Q-Design
- Q-DIMM
- Q-LED Core
- Q-Slot
ASUS Thermal Solution
- Flexible M.2 heatsink
- VRM heatsink design
ASUS EZ DIY
- BIOS FlashBack™ button
- BIOS FlashBack™ LED
- ProCool
Aura Sync
- Aura RGB header
- Addressable Gen 2 headers
Software Features
ASUS Exclusive Software
Armoury Crate
- Aura Creator
- Aura Sync
- Fan Xpert 2+
- Power Saving
AI Suite 3
- TurboV EVO
- DIGI+ VRM
- PC Cleaner
ASUS CPU-Z
Norton Anti-virus software (Free Trial version)
WinRAR
UEFI BIOS
ASUS EZ DIY
- ASUS CrashFree BIOS 3
- ASUS EZ Flash 3
- ASUS UEFI BIOS EZ Mode
BIOS
256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
Manageability
WOL by PME, PXE
Spletna stran proizvajalca: https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/prime/prime-b650-plus/
| Proizvajalec | Asus |
|---|---|
| EAN | 4711081923381 |
| Garancija | 3 leta |
| Vključeni dodatki | I/O ščit Uporabniški priročnik Vijaki |
| Vključeni kabli | 2 x SATA 6 Gb/s kabla |
| Hitrost pomnilnika | 5200MHz(PC5-41600) |
| Podprti avdio standardi | Avdio z visoko ločljivostjo |
| Integrirano | Krmilnik za shranjevanje: PCI Express 5.0 x4 (1 x M.2 (ključ M)) Krmilnik za shranjevanje: PCI Express 4.0 x4 (1 x M.2 (ključ M)) Krmilnik za shranjevanje: Supports: Nivo 0, Nivo 1, Nivo 10 SATA III-600 (4) |
| Podprti procesorji | AMD Ryzen 7000 Series |
| PCI Express 4.0 x16 | 2 |
| Vrsta BIOS-a | AMI |
| Lastnosti BIOS-a | ASUS CrashFree BIOS 3 UEFI ASUS EZ Flash 3 256 Mb Flash ROM |
| Vrsta napajalnih priključkov | 24 + 8 pin |
| Podprti operacijski sistem | Microsoft Windows 11 Microsoft Windows 10 64-bit |
| Avdio podatkovna širina | 24-bit |
| PCI Express 4.0 x1 | 2 |
| Podprti protokoli podatkovnega povezovanja | 2.5 Gbps |
| Lokacija naprave | Integrirano |
| Višina (mm) | 244 mm |
| Širina (mm) | 305 mm |
| Garancija v Sloveniji | Da |
| Število kosov v paketu | 1 |
| Neto teža kartona maloprodajne embalaže | 0.01 kg |
| Neto teža plastike maloprodajne embalaže | 0.01 kg |
| Paketov v škatli | 5 |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| Koda EAN | 4711081923381 |
| Tip | ATX |
| Bruto teža paketa (kg) | 9.945 kg |
| Dolžina paketa (mm) | 305 mm |
| Širina paketa (mm) | 240 mm |
| Višina paketa (mm) | 220 mm |
| Tip pomnilnika | DIMM 288-pin |
| Značilnosti pomnilnika | Dva DDR kanala Unbuffered OptiMem II AMD EXPO |
| Število pomnilniških rež | 4 |
| Zagotavlja metodo preverjanja napak | ECC/Non-ECC |
| USB 3.2 Gen 1 | 2 (USB 3.2 (type A)) |
| HDMI | 1 (HDMI (Tip A)) |
| Vrsta avdio izhoda | 7.1 kanalni prostorski zvok |
| Avdio vmesnik | 5 (3.5 mm mini vtič) |
| USB2.0 | 2 (USB tip A) |
| Standardi ležišča procesorja | Socket AM5 |
| Nabor čipov | AMD B650 |
| Največja namestljiva zmogljivost pomnilnika | 192 GB |
| DisplayPort | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 | 3 (USB 3.2 (type A)); 1 (USB 3.2 (type C)) |
| S/PDIF-out optični | 1 (TOSLINK) |
| LAN | 1 (RJ-45) |
| Vrsta pomnilnika | DDR5 SDRAM |
| Garancija v mesecih | 36 mesecev |
| Teža | 6,75 kg |