|
Canyon’s H-140-01 charger belongs to the new, GaN charging device type, constructed with the usage of semiconductors based on gallium nitride. This material increases the charger's power using the same gauge. It allowed the H-140-01 model to have such a compact size and be able to charge 3 devices simultaneously. The 2 USB-C ports can supply power up to 100 watts and 140 watts accordingly, and the USB-A port - up to 30 watts. Each port is labeled. The smart chip supports PD and QC 3.0 charging protocols and distributes charging power to prevent overheating of connected gadgets. A perfect tool for charging devices from a power socket.
| Proizvajalec | CANYON |
|---|---|
| EAN | 5291485009069 |
| Garancija | 2 leti |
| Economic operator in EU / authorized representative | ASBISC Enterprises PLC |
| Postal address | 1 Iapetou Street, Agios Athanasios, 4101, Limassol, Cyprus |
| Electronic address | Info@asbis.com |
| Teža | 9,56 kg |
| Garancija v mesecih | 24 mesecev |
| Izhodna napetost | DC 5/9/12/20/28 V |
| Barva original | Bela |
| USB | 2 (USB tip C) |
| Garancija v Sloveniji | Da |
| Število kosov v paketu | 1 |
| Neto teža kartona maloprodajne embalaže | 0.039 kg |
| Neto teža plastike maloprodajne embalaže | 0 kg |
| Paketov v škatli | 40 |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| Koda EAN | 5291485009069 |
| Bruto teža paketa (kg) | 9.56 kg |
| Lokacija napajalnika | Zunanji |
| Vrsta napajalnika | Polnilec |
| Marketing Model Name | H-140-01 |
| Commercial Name | CANYON charger H-140-01 GaN PD 140W QC 3.0 30W White |
| Dolžina paketa (mm) | 98 mm |
| Širina paketa (mm) | 33 mm |
| Višina paketa (mm) | 171.5 mm |
| Dolžina škatle (mm) | 355 mm |
| Širina škatle (mm) | 360 mm |
| Višina škatle (mm) | 220 mm |
| Vhodna frekvencae | AC 100 - 240 V |
| Vhodne frekvence | 50/60 Hz |
| Quantity of the packs per pallet (by air)(pcs) | 1440 |
| Quantity of the packs per pallet (by sea)(pcs) | 2160 |
| Color box dimensions (mm) | 33x171.5x98 mm |
| Bruto teža enega paketa (kg) | 0.239 kg |
| Število škatel na paleto (zračna pošiljka)(kosi) | 36 |
| Število škatel na paleto (ladijska pošiljka)(kosi) | 54 |
| Dimensions of pallet (by sea)(cm) | 920x2130x1200 mm |
| Število napajalnih izhodov | 3 |
| Vrsta napajalnih izhodov | USB/USB-C |
| USB2.0 | 1 (USB tip A) |