Music makes everything better – even more so if you can have a good speaker wherever you go. We just might have a good example: the Canyon OnMove 15 Portable Speaker. With 40W of power and full-color ambient light, your life will definitely get brighter – and louder!
The three-mode equalizer brings clear sound and powerful bass. This speaker has Bluetooth 5.0, AUX input, and can read music from a microSD card. It is also IPX6 waterproof, so no rain or splashes will get in the way of your tunes.
There’s also a built-in mic, so technically, nothing stops you from using it as a loudspeaker for phone conversations. True wireless mode allows you to connect and sync two speakers at once and use them as a full-scale sound system. With a BT connection and 80% volume, you’ll get around 6 hours of playtime, and itcharges back to full battery in just 4 hours.
Finally, we have two color options: really dark gray and really cool beige. Choose one or pick both and brighten up your event – whatever it might be!







| Proizvajalec | CANYON |
|---|---|
| EAN | 5291485015428 |
| Garancija | 2 leti |
| Vključeni dodatki | Dokumentacija |
| Bluetooth | Da |
| Teža | 0,637 kg |
| Garancija v mesecih | 24 mesecev |
| Izhodna moč | 40W |
| Barva original | Temno modra |
| Komponente sistema | 2 zvočnika |
| Lokacija naprave | Zunanji (avtomatičen) |
| Globina (mm) | 80 mm |
| Višina (mm) | 80 mm |
| Širina (mm) | 180 mm |
| Nazivna teža | 0.59 kg |
| Garancija v Sloveniji | Da |
| Število kosov v paketu | 1 |
| Neto teža kartona maloprodajne embalaže | 0.294 kg |
| Neto teža plastike maloprodajne embalaže | 0 kg |
| Paketov v škatli | 12 |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| Koda EAN | 5291485015428 |
| Bruto teža paketa (kg) | 11.84 kg |
| Lokacija napajalnika | Zunanji |
| Vrsta sistema | Portable Speaker |
| Marketing Model Name | OnMove 15 |
| Commercial Name | CANYON speaker OnMove 15 40W EQ TWS AUX Dark Blue |
| Zmogljivost baterije | 2600 mA/h |
| Dolžina paketa (mm) | 229 mm |
| Širina paketa (mm) | 106 mm |
| Višina paketa (mm) | 88 mm |
| Dolžina škatle (mm) | 500 mm |
| Širina škatle (mm) | 280 mm |
| Višina škatle (mm) | 230 mm |
| Protection Standarts | IPX6 |
| Lastnosti zvočnika | TWS function Prostoročna funkcija |
| Avdio vmesnik | 1 (3.5 mm mini vtič) |
| Izhodna moč na kanal | 20 W |