We have a perfect power bank for our dearest Apple users. Straight to business: it has a dual Lightning and Type-C power input. With Type-C and USB-A output ports, you don’t have to worry about another cable or adapter – you can charge your phone & recharge the power bank just with a Lightning cable. Simple as that. Hold on – this gets better: the Type-C output is capable of 20W Power Delivery. This power bank also supports QC 3.0, and it shouldn’t be a surprise: we used Smart IC here. It can detect your device and cable capacity and optimize voltage. It also protects your gadget from short-circuiting, overheating, and other threats. This power bank is 10000mAh, more than enough to charge a phone about three times, but still compact and lightweight. Ideal for everyday carry!
Features:


| Proizvajalec | CANYON |
|---|---|
| EAN | 5291485009397 |
| Garancija | 2 leti |
| Teža | 9,88 kg |
| Garancija v mesecih | 24 mesecev |
| Izhodna napetost | DC 5/9/12 V |
| Barva original | Bela |
| Globina (mm) | 144 mm |
| Višina (mm) | 16 mm |
| Širina (mm) | 68 mm |
| Nazivna teža | 0.24 kg |
| Garancija v Sloveniji | Da |
| Število kosov v paketu | 1 |
| Neto teža kartona maloprodajne embalaže | 0.04 kg |
| Neto teža plastike maloprodajne embalaže | 0 kg |
| Paketov v škatli | 32 |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| Koda EAN | 5291485009397 |
| Bruto teža paketa (kg) | 9.88 kg |
| Najvišja vhodna napetost | 9 V |
| Najnižja vhodna napetost | 5 V |
| Najvišja izhodna moč | 20 W |
| Marketing Model Name | PB-109 |
| Commercial Name | CANYON power bank PB-109 10000 mAh PD 18W QC 3.0 20W White |
| Zmogljivost baterije | 10000 mA/h |
| Dolžina paketa (mm) | 100 mm |
| Širina paketa (mm) | 26 mm |
| Višina paketa (mm) | 170 mm |
| Dolžina škatle (mm) | 360 mm |
| Širina škatle (mm) | 228 mm |
| Višina škatle (mm) | 225 mm |
| Quantity of the packs per pallet (by sea)(pcs) | 3072 |
| Značilnosti adapterja in napajalnika | Power Delivery |
| Color box dimensions (mm) | 26x170x100 mm |
| Bruto teža enega paketa (kg) | 0.29 kg |
| Število škatel na paleto (ladijska pošiljka)(kosi) | 96 |
| Dimensions of pallet (by sea)(cm) | 1000x1950x1200 mm |
| USB Type A | DC 5/9/12V 3A18W |
| USB Type C | DC 5/9/12V 3A20W |
| Najvišji vhodni tok | 2 A |
| Najvišji izhodni tok | 3 A |
| Dolžina kabla | 0.3 m |